Advokáti sražené ženy a Janouška se dohodli na odškodnění

Advokáti lobbisty Romana Janouška i ženy, kterou svým vozem podle policie v opilosti Janoušek srazil autem, se dohodli na částce, kterou lobbista ženě vyplatí. ČTK to řekl právní zástupce ženy Josef Lžičař. Konkrétní sumu uvést nechtěl, pouze řekl, že se jedná o statisíce korun, což je trojnásobek bodového ohodnocení zranění, které vyčíslili lékaři.

Podstatné náležitosti dohody jsou podle Lžičaře sjednané, k podpisu by mělo dojít do dvou až tří týdnů. "Nechci říci, že je to uzavřené, spíše bych řekl, že je to zralé k podpisu," uvedl advokát. Poté bude dohoda připojena k trestnímu spisu.

Policie zatím stále vyhodnocuje materiály z rekonstrukce nehody, která se konala koncem června v pražské Vyskočilově ulici, a další materiály. Státní zástupkyně také rozhodla o tom, že bude Janouška zkoumat znalec z oboru psychiatrie. Má posoudit, zda byl lobbista při nehodě příčetný či nikoli.
 
Janoušek podle policie při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozu, který jel před ním. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policie lobbistu dostihla, při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu. Viní jej z úmyslného těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení.
 
zdroj: ČTK