Aerobic team Chuchle získal dva tituly mistrů a dva vicemistrů světa

Minulý týden proběhlo v rakouském Schwechatu Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Za klub Aerobic Team Chuchle reprezentovalo Českou republiku 17 závodnic s úžasným výsledkem - všechny závodnice si vezou z letošního MS medaili, některé dokonce i dvě. Ziskem dvou zlatých a dvou stříbrných medailí se klub Aerobic Team Chuchle zařadil mezi pět nejúspěšnějších klubů celého světa.

V kategorii kadetů (11-13 let) od prvního kola excelovala desetiletá Terezka Miková, která jako česká jednička nenechala nikoho na pochybách a svými kvalitami převálcovala dvacetičlenné pole soupeřek z celého světa. Jasná vítězství ve všech třech soutěžních kolech jí vynesla na první místo v nejprestižnější kategorii žen. Po prvním místě na Mistrovství České republiky i na Mistrovství Evropy dovršila Terezka zlatý Hattrick i titulem nejvyšším – Mistryní světa.

Mezi kadety jsme měli také zastoupení v kategorii fitness aerobic grande. Sedm chuchelských děvčat se skladbou FIRE rozzářilo atmosféru ve sportovní hale Multiversum. Za obrovské podpory publika jim tento skvělý výkon vynesl druhé místo a titul Vicemistryň světa. Fitness tým se představil ve složení Elizabeth Al-Kaysy, Helena Chvalová, Barbora Martínková, Tereza Miková, Lucie Pospíchalová, Natálie Smíšková a Kristina Straková.

Jako další v pořadí byla kategorie juniorů (14 – 16 let). Aerobic Team Chuchle měl své zastoupení v kategorii fitness aerobic petite. Se skladbou EUPHORIA se představil tým ve složení Kristina Čuřínová, Veronika Frantová, Kateřina Hricková, Magdaléna Krejčová a Nikol Vosková. Jako české jedničky vstoupila děvčata do soutěže suverénně. Bezchybným výkonem ve všech kolech soutěže ukázala rozhodčím, kdo je zde nejlepší. Opět se děvčatům podařil zlatý Hattrick, kdy po zlatém titulu z Mistrovství České republiky a zlatém titulu z Mistrovství Evropy přidala i zlatý titul z Mistrovství světa. Druhý titul Mistryň Evropy pro Aerobic Team Chuchle byl doma.

Následující večer bylo na programu velkolepé finále kategorie dospělých. Své zastoupení jsme měli v kategorii fitness aerobic petite, kde se představil tým ve složení Tereza Barešová, Lucie Čuřínová, Alžběta Hrubošová, Kristýna Loušová a Anna Zajíčková. Se svou rockovou sestavou děvčata vybojovala ve své kategorii druhé místo a titul Vicemistryň světa.