Bohemia Energy v prosinci sníží ceny elektřiny až o 19 procent

Alternativní dodavatel energií Bohemia Energy sníží od prosince svým stávajícím i novým zákazníkům na území hlavního města Prahy cenu silové elektřiny u produktové řady Garanceaž o 19 procent a u řady Komfort až o 8,5 procenta. Ceny na příští rok ohlásí Bohemia Energy až na začátku prosince. ČTK o tom dnes informovala mluvčí firmy Alžběta Šťastná. 

Bohemia Energy tak reaguje na snížení cen elektřiny pro domácnosti, které v říjnu ohlásila Pražská energetika (PRE). PRE sníží ceny silové elektřiny pro příští rok s platností od letošního prosince v průměru o 14,4 procenta. ČEZ již v září oznámil, že od 1. ledna sníží cenu silové elektřiny ve svém nejpoužívanějším tarifu Comfort o 15 procent. 
    
Silová elektřina tvoří asi 45 procent výsledné ceny, zbytek připadá na regulované složky, jako jsou poplatek za distribuci nebo příspěvek na obnovitelné zdroje energie. 
    
Bohemia Energy začala domácnostem elektřinu nabízet v roce 2006, zemní plyn o dva roky později. Loni společnost meziročně zvýšila tržby o 38 procent na 8,7 miliardy korun. 
    
Bohemia Energy patří mezi hlavní tuzemské alternativní dodavatele energií. Konkuruje největším hráčům na trhu s energiemi, jako jsou ČEZ, Pražská energetika či RWE Transgas. Mezi alternativními dodavateli k hlavním konkurentům firmy patří Centropol Energy. 
 
zdroj: ČTK