Bolek Polívka a Alena Mihulová jsou manželé v novém filmu

Začátkem července se v kinech objeví celovečerní debut režiséra Slávka Horáka s názvem Domácí péče. Ve filmu hraje Bolek Polívka manžela obětavé zdravotní sestry v podání Aleny Mihulové. Ta tak po více než 30 letech naváže na svou zřejmě nejznámější roli mladinké kolegyně Jiřiny Jiráskové ve filmu Sestřičky svého pozdějšího manžela Karla Kachyni. ČTK to dnes sdělila mluvčí filmu Gábina Vágner. 

"Když jsem četla scénář, věděla jsem, že je to role pro mě. Navíc znám kolem sebe spoustu obětavých žen, které dávají druhým tolik energie, že už pak pro sebe žádnou nemají," řekla Mihulová ke svojí roli. 
    
Polívka si zahrál poněkud svérázného, ale pragmatického muže. "Je to takový ten chlap s dobrým srdcem, ale tvrdou slupkou. Bolek se této role chopil skvěle a navíc do ní vnesl i svůj typický humor," podotkl režisér. Ústřední dvojici doplní Tatiana Vilhelmová a Zuzana Krónerová, dceru manželů ztvárnila Sára Venclovská. 
    
"Chtěl jsem vytvořit silný příběh se spoustou dojemných a vtipných momentů, film, ze kterého budou diváci odcházet rozhodnutí žít lépe, plněji a vnímavěji," uvedl Horák, který byl zároveň scenáristou a producentem svého snímku. Při psaní scénáře prý vycházel z vlastních zkušeností. 
    
"Moje máma dělala práci pečovatelky spoustu let, a i když to není její životní příběh, poskytla mi hodně inspirujících historek a postřehů," dodal debutující filmař, který snímek natáčel ve svém rodišti - Zlínském kraji. Film vzniká v produkční společnosti Tvorba film, koproducenty jsou Česká televize, Fog’n’Desire Films a společnost Sokol Kollar. Film byl podpořen například Státním fondem kinematografie a slovenským Audiovizuálním fondem. 
    
Čtyřicetiletý Horák absolvoval Filmovou školu Zlín, poté byl přijat na pražskou FAMU, ale studium nedokončil kvůli pracovnímu vytížení při režírování reklamních spotů. Podílel se na reklamních kampaních v zahraničí a získal řadu cen i na mezinárodních reklamních festivalech. 
 
zdroj: ČTK