Bose vylepšil sluchátka QuietComfort Earbuds a přidal funkce novým i stávajícím uživatelům

Sluchátka nově nabízí chytré řízení úrovně potlačení ruchů podle hlasitosti okolí, transparentní režim usnadňující snadnou komunikaci s okolím, ekvalizér s možností korekce basů, středů a výšek, uživatelsky definovatelné profily sluchátek pro různé situace či prostředí s podrobným nastavením vlastností a integraci Spotify Tap pro snadný poslech oblíbené hudby. 

Bose vylepšuje pomocí aktualizace softwaru vlastnosti svých sluchátek do uší s aktivním potlačením ruchů Bose QuietComfort Earbuds. Noví i stávající uživatelé mohou nyní využít transparentní režim, který jim umožňuje během okamžiku vpustit do uší okolní zvuky a snadno komunikovat s lidmi bez nutnosti sundávání sluchátek, chytrou funkci řízení úrovně potlačení ruchů podle hlasitosti okolí, možnost vlastního nastavení úrovně basů, středů a výšek, definování vlastních režimů pro různé situace či prostředí a také přináší funkci Spotify Tap. Aktualizace softwaru je k dispozici zdarma v aplikaci Bose Music pro iOS i Android.

Nová funkce ActiveSense a režimy pro individuální potřeby

Sluchátka QuietComfort umožňují v kombinaci s aplikací Bose Music nastavit úroveň potlačení okolních ruchů v rozmezí od 0 do 10. Aktualizace softwaru přináší navíc novou technologií Bose ActiveSense, která monitoruje úroveň ruchů okolí a přizpůsobuje úroveň ANC automaticky. Pokud má například uživatel ANC nastaveno na úroveň 6 a prochází kolem staveniště, mikrofony vestavěné do sluchátek detekují větší hluk a dočasně zvýší úroveň potlačení okolí.

V aplikaci Bose Music lze také nově definovat vlastnosti sluchátek pro různé situace. Uživatelé si mohou vytvořit vlastní režimy, například „Doma“, „Práce“, „Ulice“, „Běh“ a přiřadit jim konkrétní vlastnosti, jako je ekvalizace, nastavení úrovně ANC nebo propouštění zvuků okolí do uší. Režimy lze snadno přepínat v aplikaci nebo dvojitým klikem na levé sluchátko s tím, že sluchátka informují uživatele o aktuálním nastavení. 

Spotify Tap a další možnosti

Díky nové funkci Spotify Tap mohou uživatelé populární streamovací služby Spotify jednoduchým kliknutím a podržením prstu na levém sluchátku navázat na poslední poslouchaný playlist nebo relaci bez nutnosti nového vyhledávání skladeb. Kromě toho všeho zlepšila aktualizace softwaru 2.0.7 fungování QC Earbuds s více zařízeními. Sluchátka si nyní pamatují posledních sedm připojení a dle jejich dostupnosti přecházejí plynule z jednoho na druhé bez nutnosti uživatelského nastavování.

Sluchátka QuietComfort

Sluchátka QC Earbuds byla představena v září 2020 a zařadila se do legendární řady Bose QuietComfort. Uživatele zaujala vynikajícím aktivním potlačením ruchů, kvalitou zvuku i handsfree hovorů v rušném prostředí a pohodlným provedením vhodným pro celodenní poslech. Kombinují měkké, a přitom velmi stabilní silikonové ušní špunty StayHear™ Max, několik mikrofonů snímajících okolní ruch a hlas uživatele a patentovaný elektronický ANC čip vyhodnocující všechna data během zlomku milisekundy. Výsledkem je mimořádně působivý zvuk s výraznými, ale ne rušivými basy a všemi detaily. Na jedno nabití vydrží hrát až 6 hodin a ochranné pouzdro s vestavěnou baterií poskytuje další dvojnásobné nabití na cestách. Bezdrátové propojení zajištuje rozhraní Bluetooth® 5.1 a sluchátka odolávají potu a vodě dle specifikace IPX4.

Bose QuietComfort Earbuds jsou v prodeji za doporučenou koncovou cenu 7 690 Kč. Kromě standardního černého, bílého a modrého provedení mají čeští uživatelé možnost zakoupit výhradně na e-shopu Basys.cz také jeden ze 100 kusů limitované edice v barvě SandStone.