Byly zahájeny farmářské trhy na Jiřáku

Pro velký zájem občanů se na náměstí vrátily stánky a s nimi i bohatá nabídka českého masa všech druhů, uzenin, sýrů, tvarohů, jogurtů, mléka a vajíček. Farmářské trhy na Jiřáku byly zahájeny ve středu 16. března. Od tohoto data poběží pravidelně dvakrát týdně – ve středu a v sobotu.

Nechyběla zde ani  jablka, hrušky, cibule, brambory a další zelenina, mošty, likéry, sazenice bylinek, květiny, proutěné koše... Bylo vidět, že si obyvatelé na nabídku trhu zvykli a naučili se sem pro čerstvé české potraviny chodit. Návštěvníci se shodují, že jim farmářské pochutiny chutnají víc než ze supermarketu a nezanedbatelným bonusem je i nakažlivě dobrá nálada prodávajících. 

Nabídka na trzích se řídí  ročním obdobím, ale i v březnu můžete ještě stále koupit několik odrůd šťavnatých českých jablek z ovocnářství v Ploskovicích. Až tato uskladněná jablka dojdou, objeví se ovocnáři zas až v létě. Hitem jarních trhů se mimo oblíbených uzenin staly jarní květiny, sazenice a zelené bylinky.

Na trh přišel během polední přestávky nakoupit i místostarosta Pavel Sladkovský, který zde podiskutoval o aktuálních organizačních nedostatcích a se správkyní tržiště Lenkou Dvořákovou z Občanského sdružení Archetyp, jenž tržiště ve spolupráci s městskou částí organizuje. A po několika důrazných telefonátech nakoupil pikantní klobásy, ovocné šťávy a tulipány pro ženu.

„Farmářské tržiště je služba veřejnosti v Praze 3. Navíc tím podporujeme české a moravské producenty potravin, pomáháme českému venkovu. Nyní je důležité dotáhnout po loňském zkušebním provozu detaily spolupráce, vychytat mouchy, aby se tržiště co nejvíce sžilo s okolím,“ uvedl Pavel Sladkovský.

Farmářské trhy se budou na náměstí Jiřího z Poděbrad  konat každou středu od 08:00 do 18.00 hodin a v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin. Uvažuje se také o rozšíření o jeden tržní den v týdnu.

www.praha3.cz