Deadline | Tereza Lenerová Hradilková Premiéra | 8. 10. | 20.00

Divadlo Ponec uvede v pondělí 8. října 2012 premiéru tanečně-pohybové inscenace Terezy Lenerové Hradilkové. První samostatně režijní počin choreografky se zabývá otázkami časovosti a nekončící návaznosti cílů, kterých se snažíme v životě dosáhnout. Inscenace reaguje na rychlost, se kterou probíháme dnešním světem. Neustále si tvoříme nové a nové deadliny, ale na svůj vlastní  deadline se bojíme pomyslet.  Co všechno chceme stihnout, než zemřeme? 

Tereza Lenerová Hradilková vystudovala obory současný tanec a divadlo (mime theatre) na Theaterschool v Amsterdamu. V roce 2007 se zúčastnila vzdělávacího programu Deja Donne Company v Itálii. V současné době se věnuje  současnému tanci, jeho výuce a choreografii a to jak v Čechách, tak v zahraničí. „Touha věnovat se tématu inscenace vznikla v době, kdy jsem si uvědomila, že netrávím čas tak jak bych chtěla, že neustále nestíhám a pouze plním nashromážděné úkoly ze dne na den. I den odpočinku byl jen jakýmsi plněním plánu. Toto pnutí mezi realitou a plánem - tím, jestli vnímám čas takový, jaký je, anebo ho neustále počítám a kalkuluji - mě začalo bavit. A tak přišla touha zjistit, zda si čas zahrává s námi nebo zda si my můžeme zahrávat s ním. Myslím, že se nám podařilo dosáhnout jakési nevšední kvality performingu, kdy nám jde zejména o studii tématu a proniknutí do jeho podstaty,“ říká k inscenaci Deadline autorka choreografie. 

Taneční duet v podání Kateřiny Dietzové a Pasi Mäkëleho spojuje intenzitu touhy po ovládnutí času s potřebou podstatu času v našich životech zcela zavrhnout. Kateřina Dietzová studovala tanec a choreografii na Duncan Centre v Praze a na SNDO (School for New Dance Development) v Amsterdamu, kde nyní pracuje hlavně jako tanečnice v projektech pro Giulii Mureddu, Tabeu Martin či Davida Weber-Krebse. Pasi Mäkelä je finský konceptuální umělec, performer, choreograf a hudebník částečně žijící v Praze. Během posledních let se aktivně spolupodílel na mnoha různorodých představeních a hudebních projektech ve Finsku, v Čechách, Německu a Rakousku. 
 
Koncept, režie: Tereza Lenerová Hradilková
Interpretace: Kateřina Dietzová, Pasi Mäkëla
Světelný design: Tomáš Morávek
Hudba: Stanislav Abrhám
Scéna a kostýmy: Barbora Zelníčková
Produkce: Radka Homolová
Partneři: divadlo Ponec, Pap-rna, Ministerstvo kultury ČR, Studio ALTA, Truhlárna
Poděkování: Jan Bárta, Daniela Voráčková, Radka Homolová
Koučink: Dominique Boivin
Délka: 45 min.
 
Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji za 160 Kč (se slevou 90 Kč) a lze je rezervovat prostřednictvím webových stránek divadla Ponec.  V den konání představení je cena vstupenky 190 Kč (se slevou 120 Kč). Vstupenky lze dále zakoupit online v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketstream. Více na www.divadloponec.cz