Dětské hřiště Pod Kapličkou v novém

Žižkovská radnice naslouchá přání svých občanů a snaží se je plnit. Čím chci toto tvrzení dokázat? Není tomu příliš dlouho, kdy si nechala městská část zpracovat průzkum mezi maminkami týkající se toho, co nejvíce postrádají na našich dětských hřištích.

Žižkovská radnice naslouchá přání svých občanů a snaží se je plnit. Čím chci toto tvrzení dokázat? Není tomu příliš dlouho, kdy si nechala městská část zpracovat průzkum mezi maminkami týkající se toho, co nejvíce postrádají na našich dětských hřištích. Z ankety jasně vyplynulo, že za jeden z největších problémů je považována nepřítomnost toalet. Proto jsme se snažili v co nejkratší době tuto „závadu“ odstranit.
První místem, kde byly nově vybudovány toalety, je dětské hřiště Pod Kapličkou. Novostavba je součástí vybavení a nahradila provizorní chemické WC. Lépe tak uspokojí nejen provozní, ale i estetické nároky návštěvníků parku. Toalety jsou v provozu od 15. března, kdy se po zimě dětské hřiště opět občanům Prahy 3 otevřelo. Objekt je umístěn ve východním rohu areálu poblíž brouzdaliště. Celá stavba je rozdělena na dvě separovaná WC, z nichž jedno má bezbariérový přístup, nezapomněli jsme ani na přebalovací pult, umývárnu a úklidovou komoru. Vybudováním toalet však revitalizace hřiště nekončí. Ještě v jarních měsících budou nahrazeny staré a nevyhovující lavičky za nové.
Veřejnost zajisté potěší, že hřiště Pod Kapličkou není zdaleka posledním, které se dočká úprav a rozšíření zázemí. Dalším bude hřiště na Vrchu svatého Kříže, které projde kompletní rekonstrukcí včetně nového oplocení a výměny herních prvků.