Do olympijského parku na Letné přišlo přesně 397.648 návštěvníků

Olympijský park na pražské Letné navštívilo 397.648 návštěvníků. V současné chvíli již Český olympijský výbor (ČOV) nechává park s ledovým korytem, snowboardovou dráhou a kluzišti demontovat. Poté bude rekultivovat letenský park. Kolik provoz parku stál, zatím nemá ČOV definitivně vyčísleno, částka by ale neměla přesáhnout 66 milionů korun. ČTK to sdělila mluvčí parku Zuzana Kalátová. 

"Demontáž začala pozvolna již v noci po odchodu posledního návštěvníka," uvedla Kalátová. Rozebrání areálu by mělo trvat zhruba dva týdny, potom začne rekultivace letenského parku, kdy nechá ČOV například nově osázet trávníky. 
    
Poslední den provozu v neděli 23. února park navštívilo 34.267 lidí, což byl zároveň návštěvnický rekord. Celkem se návštěvnost vyšplhala na téměř 400.000 návštěvníků, u venkovní obrazovky mimo areál pak sledovalo hokej na 11.500 lidí. 
    
Olympijský park byl na Letné otevřen 6. února, den před zahájením olympijských her v ruském Soči. V uplynulých 17 dnech tu pak lidé nejen sledovali sportovní zápolení českých reprezentantů na velkoplošných obrazovkách, ale mohli si jednotlivé sporty i vyzkoušet - zabruslit si, byl tu běžkařský okruh s laserovou biatlonovou střelnicí, curlingová plocha, dvě hokejová hřiště nebo snowpark. 
    
Provoz parku se ale potýkal i s nezvykle teplým počasím, když kupříkladu ve čtvrtek 20. února musel ČOV v areálu zrušit některé zamluvené termíny na hokejových hřištích. Chladicí zařízení totiž umí udržet ledovou plochu "pouze" do 14 stupňů Celsia. 
    
Náklady na zřízení a provoz parku ČOV předběžně vyčíslil na 66 milionů korun. Kolik přesně ale v uplynulých více než dvou týdnech provoz stál, nemá výbor ještě vyčísleno. Stát prostřednictvím ministerstva školství přispěl 15 miliony korun, ministerstvo průmyslu a obchodu 3,2 miliony. Zbytek prý získal ČOV od sponzorů a partnerů. 
 
zdroj: ČTK