Dům s pečovatelskou službou má novou jídelnu

Starostka Vladislava Hujová s místostarostou pro sociální věci Jiřím Matuškem a dalšími členy rady slavnostně pokřtila nový provoz jídelny v Domově s pečovatelskou službou v Roháčově ulici.

Moderní kuchyně s jídelnou denně připravuje 500 až 600 jídel. Na 350 z nich vedle odběru přímo v jídelně putuje také k seniorům přímo do jejich domovů rozvážkovou službou Pečovatelské služby Praha 3, do výdejny v Klubu důchodců v Písecké ulici a do pečovatelského domova v Krásově ulici.

Moderně vybavený provoz nabízí seniorům denně výběr i z více než desítky jídel, kulturní prostředí v samoobslužné jídelně i zázemí moderní kavárny. Pečovatelská služba Praha 3 je vedle Ošetřovatelského domova Habrová jedním z hlavních pilířů péče o seniory v Praze 3. Vedle dvou stovek bytů v rekonstruovaných domovech s pečovatelskou službou nabízí pomoc a asistenční služby také stovkám potřebných seniorům v jejich domovech.

„Zázemí nové kuchyně s jídelnou a kavárnou nabízí seniorům standard, který je srovnatelný s obdobnými sociálními službami ve vyspělé Evropě,“ uvedl k tomu zástupce starosty Jiří Matušek. O kvalitě poskytovaných služeb se na místě přesvědčili místostarostové i sama starostka, která v jídelně ochutnala vepřový bůček s knedlíkem.

„Nová jídelna výrazným způsobem zvedla zájem našich klientů o služby. Registrujeme výrazný nárůst objednávek od našich klientů,“ uvedl ředitel Pečovatelské služby Praha 3. Jan Ritz-Radlinnský.

www.praha3.cz