Granty za 14,5 milionu rozděleny

Přes 14,5 milionu korun letos rozdělí na grantech žižkovská radnice. Podporu na projekty do 50 tisíc korun schválila na konci února rada městské části, 13. března pak schválili zastupitelé granty přesahující tuto částku.

O grantovou podporu žádalo 245 projektů, úspěšných bylo 155 z nich. V rámci vypsaných témat tak žižkovská radnice rozdělí 7,6 milionů na projekty na rozvoj občanské společnosti, přes 6 milionů míří do oblasti kultury a 785 tisíc korun putuje na projekty usilující o zachování kulturního dědictví.

Grantových žádostí bylo letos méně než v uplynulém roce, zúžil se však i počet grantových témat, v rámci kterých je možné o podporu žádat. Ze seznamu témat, která posuzuje Výbor pro správu Grantového a podpůrného fondu, totiž podle nových pravidel vypadla zdravotní a sociální tématika. Rozdělováním grantové podpory do této oblasti se bude od letošního roku zabývat v rámci svých kompetencí Komise sociální a zdravotní. Stejně tak do oblasti volnočasových a sportovních aktivit dětí a mládeže bude, počínaje letošním rokem, svou podporu radnice směřovat prostřednictvím Nadačního fondu Rychlé Šípy Jaroslava Foglara, jehož je radnice zřizovatelem.

„Členové sociální a zdravotní komise stojí k dané tématice mnohem blíže, stejně tak jako mají mnohem užší vazby členové správní rady nadace Jaroslava Foglara k činnosti dětských a mládežnických spolků. Proto je logické, že jim tato témata budou svěřena do kompetence také v rámci přidělování podpory,“ připomněl zástupce starosty pro kulturu Pavel Sladkovský.

Kontakty na Komisi sociální a zdravotní i Nadační fond Rychlé Šípy Jaroslava Foglara naleznou zájemci na internetových stránkách městské části www.praha3.cz.

www.praha3.cz