Právě se nacházíte:

Hudební festival je u konce

Vinohradský kostel Nejsvětějšího Srdce Páně se rozezněl velebnými tóny varhan. Pražský katedrální sbor a orchestr s dirigentem Josefem Kšicou ve středu 2. listopadu přednesl Requiem Wolfganga Amadea Mozarta.

Tato tajemstvím opletená skladba je jednou z posledních Mozartových prací, kterou si u něj objednal neznámý šlechtic. Během práce na ní se vyplnila autorova předtucha, že rekviem píše pro sebe, zemřel však dříve než stihl skladbu dopsat. Mozartovu práci pak dokončili jeho žáci. Zchudlý skladatel byl pochován do společného hrobu a „jeho“ rekviem na pohřbu nezaznělo.

Výjimečný koncert ve zcela zaplněném kostele navštívila i starostka městské části Vladislava Hujová spolu s velvyslankyní republiky Slovinsko Smiljanou Knez.  Mezi návštěvníky nechyběl ani místostarosta Pavel Sladkovský, radní Barbora Hanychová, zastupitelé Simeon Popov a Jaroslava Suková.
 
Hudební festival má dnes na pořadu poslední koncert, ve Vencovského aule VŠE provede Jihočeská komorní filharmonie skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Petra Iljiče Čajkovského a Ludwiga van Beethovena.