Právě se nacházíte:

HÝBEJTE SE S RUNCZECH.COM

Společnosti Prague International Marathon spol. s r.o. („PIM”) a tempo team prague s.r.o. („tempo team”), organizátoři největších běžeckých událostí v České republice, na dnešním tiskovém setkání oficiálně představili běžecký projekt RunCzech.com („RunCzech”).

Běžecká liga RunCzech byla založena s úmyslem vytvořit největší sérii běžeckých akcí pro amatérské běžce ve střední Evropě a pokračovat s posláním společnosti PIM podporovat zdravý a aktivní životní styl v České republice. Carlo Capalbo, předseda organizačního výboru PIM a tempo team, u příležitosti představení projektu RunCzech uvedl:

„Celý region zažívá “maratonskou mánii” a běžecký boom, a je naší poviností odpovědět na tuto výzvu právě organizací běžeckých akcí světové úrovně po celé zemi. Nezapomeňme, že Česká republika je rodištěm jednoho z nejvýznamějších maratonských běžců na dlouhé tratě, Emila Zátopka. Rádi bychom uctili jeho jméno prezentováním České republiky jako země s obrovskou běžeckou účastí, a umožnili tak domácím i zahraničním běžcům odhalovat krásy této země.”
 
RunCzech je celoroční běžecký program, který nabízí běžecké akce na různé vzdálenosti pro běžce všech úrovní. Kromě tří hlavních závodů v Praze, Hervis 1/2Maraton Praha, Volkswagen Maraton Praha a MATTONI Grand Prix Praha, bude kompletní běžecký seriál obsahovat postupem času 8 hlavních závodů, certifikovaných IAAF a AIMS, s roční účastí až 80 000 závodníků.
 
Rozšíření série běžeckých akcí začalo závodem v Olomouci, kde se v roce 2010 konal první ročník Volkswagen Olomouckého 1/2Maratonu, a pokračovalo v září roku 2011 Volkswagen Ústeckým 1/2Maratonem, během kterého vedla část trati netradičně přes místní chemickou továrnu. V roce 2012 se do série přidá i jih Čech svým závodem v Českých Budějovicích. V roce 2013 a 2014 přibudou další dva závody, a seriál tak bude kompletní.
 
Za každý dokončený závod budou běžcům přiděleny body, kdy počet přidělených bodů bude odpovídat počtu a obtížnosti závodů. Pořadí bude přístupné online na webu a komunikace běžců bude podpořena prostřednictvím sociálních sítí a mobilních technologií a dalších komunikačních kanálů. Konečné pořadí bude sestaveno dle pohlaví, zaměstnání (68 různých kategorií), a věkových skupin dle klasifikace IAAF. PIM ve spolupráci s tempo team spouští běžeckou ligu na konci velmi úspěšné běžecké sezony, která přinesa závody vyprodané několik týdnů před uzavřením registrace s celkovým počtem 60 700 účastníků s 31% zahraniční účastí. Poprvé v historii České republiky se také podařilo pokořit magickou hranici jedné hodiny během závodu Hervis 1/2Maraton Praha a závodů se účastnilo ještě více světově známých osobností.
 
K završení sezony PIM také oznámil, že pro příští rok obhájil obě IAAF zlaté známky pro závody Hervis 1/2Maraton Praha a Volkswagen Maraton Praha. Registrace do obou těchoto závodů jsou již otevřené a nabízejí zvýhodněný poplatek do 30. listopadu 2011.