Kapacita školek v Roztokách u Prahy se má rozšířit

Obec Roztoky u Prahy plánuje zvýšení kapacity školek, ve kterých jim dlouhodobě chybí místa pro děti. Tři nové třídy mají být příští září otevřené v centru města, kde radnice chystá rozšíření školky v Palackého ulici a využití soukromých prostor poblíž knihovny. Kapacita školek vzroste o 65 až 75 dětí. V pondělí to řekl starosta Roztok Jan Jakob (TOP 09).  

Rozšíření školky v Palackého ulici bude stát zhruba šest milionů korun, dvě třídy v budově u knihovny, která patří soukromému majiteli, si bude město dlouhodobě pronajímat. Radnice počítá s nakoupením vybavení. „Stavební úpravy bude platit majitel objektu," uvedl starosta.

V budoucnu by měla vzniknout školka i v historické vile v Tichém Údolí. Projekt na její přebudování připravuje architekt Tomáš Šantavý, podle jehož návrhu byl už dříve opraven například roztocký zámek.

Dokumentace ke stavbě má být hotová ke na konci roku, poté radnice zažádá o dotace. Cena za opravu památkově chráněné budovy bude známá až po dokončení projektu.

Prostory ve vile by měly začít sloužit dětem asi do dvou let. Vedle školky zde budou i prostory pro činnost a setkávání různých spolků a podobně.

Počet obyvatel Roztok se v posledních 15 letech zvýšil zhruba o třetinu na více než 8000. Kapacita roztockých školek je kolem 300 dětí, desítky míst ale chybí.