Právě se nacházíte:

Kde chcete stojany na kola?

Chcete na území Prahy 3 umístit stojany na kola? Pokud vám chybí například před školou, před zdravotním zařízením, u mateřského centra nebo i u dětského hřiště či v parku, můžete svůj požadavek zaslat žižkovské radnici.

Hlavní město Praha ve spolupráci s městskými částmi rozjelo dlouhodobý projekt na rozvoj pražské cyklistické infrastruktury, v rámci kterého budou na veřejných prostranstvích rozmísťovány stojany na kola.

„Aby se na kole po hlavním městě dobře jezdilo, je vedle kvalitních tras pro cyklisty potřeba mít také místa, kde může majitel kola ve chvíli, kdy dorazí na místo určení, kolo bezpečně umístit a uzamknout. Jeden z prvních cyklostojanů, které budeme chtít v rámci tohoto programu v Praze 3 instalovat, bychom rádi umístili na farmářském tržišti na náměstí Jiřího z Poděbrad. U dalších míst se však rádi dáme inspirovat občany tak, aby byly stojany rozmístěny způsobem, který bude cyklistické veřejnosti nejlépe vyhovovat,“ uvedl zástupce starosty Pavel Sladkovský.

Stojany včetně instalace budou financovány Technickou správou komunikací hl. m. Prahy, městská část Praha 3 je následně přebere do své správy. Stojany na kola pak budou umisťovány do míst podle požadavků městské části. Vytipovaná místa ale musí splňovat určité podmínky – musí se se jednat o pozemek ve vlastnictví městské části popř. Magistrátu hl. m. Prahy a radnice také musí ověřit, zda se pod místem plánovaného umístění stojanů nenacházejí podzemní inženýrské sítě, k jejichž poškození by mohlo při instalaci stojanů dojít, či zda v místě nejsou v budoucnosti plánovány stavební úpravy.

„Cyklostojany by měly být samozřejmě na takových místech, která jsou pro cyklisty využitelná. Na základě ankety pak sestavíme plán s prioritami, který předáme Technické správě komunikací k realizaci,“ dodal místostarosta Sladkovský.

Náměty na umístění cyklostojanů můžete posílat na e-mailovou adresu: rn@praha3.cz, nebo písemě na adresu: Radniční noviny Prahy 3, Lipanská 7, 130 00 Praha 3, s označením obálky „Cyklosotojany.“

Uzávěrka ankety je 31. března 2012.

www.praha3.cz