Lupič hrozil v bance bombou, ale od pokladní nic nedostal

Bombou vyhrožoval ve středu 1. srpna lupič v bance ve Vladivostocké ulici v Praze 10, ale pokladní mu přesto žádné peníze nedala. Muž pak utekl, ovšem zachytily jej bezpečnostní kamery. Kriminalisté nyní prosí veřejnost o pomoc při pátrání po lupiči, oznámil dnes na policejním webu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Muž v čepici s kšiltem a slunečními brýlemi vešel do banky kolem 14:30. "Přistoupil k přepážce a pod pohrůžkou odpálení bomby, kterou vytáhl z papírové tašky, vyžadoval vydání finanční hotovosti," popsal přepadení Daněk. Jenže pracovnice banky za přepážkou se nenechala zastrašit, lupiči odmítla cokoli dát, a muž se poté dal na útěk.

Podle policie je lupič ve věku 28 až 35 let, 170 až 180 centimetrů vysoký a sportovní postavy. Na tváři měl v době loupeže asi dvoudenní strniště. "Mluvil česky bez přízvuku, ale při řeči špatně artikuloval," doplnil policejní mluvčí. Na sobě měl pachatel žlutošedé tričko bez rukávů, džínové kraťasy, bílé tenisky, čepici s kšiltem a sluneční brýle.
 
Policisté uvítají, pokud jim kdokoli pomůže pachatele identifikovat. "V případě, že muže na fotografii poznáváte, prosím zavolejte na linku 158," řekl Daněk.
 
zdroj: ČTK