Modernizace farmářského tržiště

Farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad bude v květnu dovybaveno. Z oblíbeného nákupního místa by měly zmizet elektrické rozvody táhnoucí se kabely po chodníku z nedaleké školy a nahradit by je měly energetické sloupky. Také dojde k dovybavení farmatrhů o cyklostojany, mlékomat a plánovány jsou i další novinky.

Vybavení farmářského tržiště by mělo zpříjemnit návštěvníkům nakupování. Elektrické kabely, které se zde táhly s kryty přes silnici a následně pod chodníky, by totiž měly zmizet do konce pod zemí, následovat by je měly také vodovodní rozvody. Povrchové elektrické přívody by měly nahradit elektrické sloupky, ze kterých by měly být v budoucnu napájeny stánky farmářů, jejich chladicí vozy, ale i třeba aparatura umělců, kteří zde vystupují. Z chodníků mezi stánky by tak měla zmizet většina krytých kabelových rozvodů, které dělají problémy při nakupování hlavně rodičům s kočárky.

„Farmářské tržiště si již na svém místě po dvouletém fungování tzv. sedlo, víme tím pádem, kde a jak umístit stabilní energetické zázemí pro jeho fungování. Navíc s rozjezdem pátečního prodeje, který je třetím tržním dnem v týdnu, již podle našeho názoru nazrál čas, aby bylo mobilní řešení nahrazeno něčím, co bude logistice tržiště více vyhovovat,“ uvedl zástupce starosty Pavel Sladkovský. Podle něj vybavení využije také městská část při pořádání svých akcí jako je Žižkovský masopust a Vinohradské vinobraní.

Nové elektrické rozvody by měly být dokončeny do konce června, následovat by měla instalace cyklostojanů, po kterých návštěvníci tržiště volají. Doplněn by měl být také mlékomat. Žižkovská radnice připravuje mimo jiné také instalaci informačních tabulí na trzích, které by měly návštěvníky informovat o novinkách a pořádaných akcích.

www.praha3.cz