Mrazivé dny vydrží do konce ledna, v únoru se oteplí nad nulu

Mrazivé dny potrvají do konce ledna, v noci se může ochladit až na minus 17 stupňů Celsia. Únor pak přinese mírné oteplení, denní maxima se budou pohybovat do pěti stupňů nad nulou. Ačkoliv bude příštích 30 dní teplotně podprůměrných, srážek předpovídají meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) průměrné množství. V nížinách budou převážně dešťové, na horách sněhové. 

Příští týden začne denními teplotami kolem minus dvou stupňů Celsia, později se ale ochladí na minus devět až minus tři stupně. Stejné teploty budou i v noci, koncem týdne mohou teploty klesnout na minus osm až minus 14, při vyjasnění až na minus 17 stupňů. Mrazy poleví ke konci měsíce, kdy se teploty přes den budou pohybovat kolem minus dvou až plus čtyř stupňů. Koncem ledna, statisticky nejchladnějšího měsíce v roce, má podle předpovědi také přibývat srážek. Budou ale převážně dešťové nebo smíšené, sněžení se očekává jen občas.     

První únorovou dekádu bude nadále přetrvávat oblačné počasí s občasným sněžením, v nižších polohách má pršet. Zároveň se ale oteplí, nejvyšší denní teploty budou minus dva až plus čtyři stupně, v noci pak nula až minus šest. Při vyjasnění spadne v noci rtuť na minus osm. 
    
"Předpokládáme převážně oblačné počasí, občas se srážkami, sněhovými i dešťovými, na horách většinou sněhovými," hlásí meteorologové na období 11. až 20. února. Přes den může být až pět stupňů, v noci pak minus jeden až minus sedm stupňů Celsia. 
 
zdroj: ČTK