Mrazy povolily, farmářské tržiště Jiřák se opět otevírá

Po krátké pauze zapříčiněné mrazivým počasím se znovu otevře farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad, a to už dnes 15. února.

Od tohoto dne pak návštěvníci můžou každou další sobotu od 8 do 14 hodin a každou středu od 8 do 18 hodin vybírat ze zimního sortimentu farmářských produktů. Na stáncích budou k dostání mléčné výrobky - mléko, jogurty, tvaroh, máslo i sýry. Nakoupit bude možné i čerstvé maso z českých farem - vyzrálé hovězí, vepřové, skopové, kuřata i drůbež z malých chovů s výběhem. Chybět nebudou ani vajíčka či uzeniny a delikatesy od malých uzenářů. Zákazníci si budou moci nakoupit pečivo z bílé i celozrnné mouky, domácí marmelády a chutney, med a medové výrobky, dopřát si občerstvení nebo horký čaj či kávu. S oteplováním se bude postupně přidávat sezónní zelenina, ovoce a květiny.

Farmářské tržiště se v úterý 21. února připojí k 19. ročníku tradičního Žižkovského masopustu. Den před popeleční středou, kdy vyráží z náměstí Jiřího z Poděbrad největší a nejstarší masopustní průvod v Praze, tu bude od rána probíhat pravá staročeská masopustní zabijačka. K ochutnání budou jitrnice, jelita, prejt, ovar, zabijačkový guláš i polévka, ale i domácí uzeniny nebo ohřívané taliány.

http://www.farmarsketrziste.cz/
www.praha3.cz