Muž, který se v pátek zapálil v Litoměřicích, dnes ráno zemřel

Následkům těžkých popálenin podlehl dnes ráno sedmapadesátiletý muž, který se v pátek vpodvečer zapálil na schodech budovy litoměřického soudu. ČTK to řekl mluvčí pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Lukáš Matýsek. Proč se muž zapálil, zatím není jasné.

"Muž se zapálil krátce před 18:00 ze zatím neznámých příčin," řekla v pátek ČTK mluvčí krajské policie Veronika Hyšplerová. Dnes na dotaz ČTK uvedla, že motiv není stále znám. Případ vyšetřuje kriminální policie. "Po dobu vyšetřování nebudeme poskytovat žádné další informace," řekla.

Zraněný byl v pátek okamžitě přepraven vrtulníkem na popáleninové centrum na Vinohradech, ale lékaři ho již nemohli zachránit. "Dnes v ranních hodinách kvůli těžkým popáleninám zemřel," řekl mluvčí nemocnice.
 
Před necelými třemi týdny se pokusil upálit také devětapadesátiletý muž z Mostu, a to na náměstí v Roudnici nad Labem. I on skončil ve vinohradské nemocnici. V jiné části náměstí se právě konal předvolební mítink ČSSD, spojitost mužova činu s touto akcí ale nikdo neprokázal.
 
zdroj: ČTK