Na Amos tour 2011 získala třetí místo ZŠ Jeseniova

Tělocvična Sokola Královské Vinohrady se stala dějištěm finále Amos tour 2011. Žižkovská základní škola Jeseniova v něm vybojovala třetí místo. Zástupci škol z Prahy 1, 2 a 3 soutěžili ve čtyřech netradičních disciplínách – v běhu s popelnicí, veslování na trenažéru, v soutěži „shoď ho“ a v jízdě na bobokárách.

Soutěže se zúčastnilo šest škol, vždy dvě nejlepší z obvodního kola, na Amos tour se probojovaly ZŠ Chelčického a ZŠ Jeseniova. Spolužáci vytvořili bouřlivou atmosféru, která si v ničem nezadala s opravdovým turnajem.

Finálovými boji provázel Dalibor Gondík, školáky z trojky přišli podpořit i starostka městské části Vladislava Hujová, její zástupci Jiří Matušek a Pavel Sladkovský. Patronem týmu Prahy 3 byl olympijský vítěz Aleš Valenta.

Sportovcům z Jeseniovky se velmi vydařila závěrečná disciplína – jízda na bobokárách, kde v soutěži s hromadným startem, zvítězili se značným náskokem. Ve chvílích mezi soutěžemi si mohly děti vyzkoušet frisbee, herní konzoli kinect a naučit se základním kouskům s footbagem a break dance.

Ceny nejlepším školám a jednotlivcům předávali starostové i místostarostové jednotlivých městských částí, pohár pro vítěze předal primátor Prahy Bohuslav Svoboda a olympionička Dana Zátopková. Základka Jeseniova obsadila krásné třetí místo, což dětem vyneslo 50 tisíc korun a týdenní školu v přírodě. Žáci ze ZŠ Chelčického obsadili šesté místo.

„Rád bych poděkoval nejen dětem, které předvedly mimořádné výkony a závodily s velkým nadšením a chutí, ale také organizátorům soutěže, do které se zapojilo na šest tisíc školáků,“ dodal zástupce starosty pro oblast školství Jiří Matušek.

www.praha3.cz