Na Jiřáku proběhne Exkluzivní italský farmatrh

„Gusto del Cilento – Chuť kraje Cilento“ je název mimořádného farmářského trhu na náměstí Jiřího z Poděbrad, který zde proběhne 25. a 26. května. Představí se na něm farmáři z jihoitalské oblasti, která navázala s třetí městskou částí v loňském roce partnerství v rámci spolupráce evropských regionů.  

Oblast Cilento v jihoitalském regionu Kampánie je jednou z bašt středomořské kuchyně, krajem biofarmářů a tradičních rodinných firem, jenž své potravinářské výrobky produkují v slunečné krajině stejnojmenného přírodního parku, který je zapsán na seznamu UNESCO. Dvacet z nich se také osobně představí poslední květnový víkend na farmářském tržišti Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad. K dostání budou italské sýry, především speciální bůvolí mozzarella, uzenářské výrobky z divokých kanců, kteří v Cilentu žijí, artyčoky, fenykl, bílé fíky a samozřejmě vína, olivy i olivový olej, marmelády, med a další produkty.

„Jde o mimořádnou akci, která v rámci Prahy nemá obdoby. Ta myšlenka vznikla společně s našimi italskými partnery, když jsme jim ukazovali naše farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad během jejich loňské návštěvy v Praze 3.  Cilento je zajímavým zemědělským regionem a proto se ten nápad na mimořádné italské farmářské tržiště přímo nabízel. Na dva dny se tak pokusíme přenést atmosféru tradičních středomořských tržišť přímo do centra Prahy včetně originálních hudebních a tanečních formací z Cilenta. Návštěvníkům budou k dispozici studenti italštiny jako tlumočníci, aby s italskými farmáři mohli diskutovat o jejich výrobcích, jak jsou na farmatrzích běžně zvyklí ,“ uvedl zástupce starosty pro kulturu Pavel Sladkovský.