Náplavky pronajme Praha přímo provozovatelům občerstvení a trhů

Praha pronajme vltavské náplavky a nábřeží stávajícím nájemcům. Město tak bude náplavky pronajímat přímo provozovatelům restaurací, občerstvení a farmářských trhů. Smlouvy s nimi uzavře na dobu neurčitou. Vyplývá to ze záměru, který město zveřejnilo na webových stránkách.

Pražská technická správa komunikací před lety uzavřela smlouvy s několika firmami, které pak dál pronajímaly náplavky konkrétním provozovatelům. Praha ale nebyla se správou nábřeží spokojena, proto před před časem nevýhodné smlouvy vypověděla. Radní Aleksandra Udženija (ODS) připravuje plány na oživení náplavek. Představí je na konci léta, řekla ČTK.

O pravobřežní náplavky od Výtoně až po lokalitu Na Františku se doposud starala firma PMC Servisní, o levý břeh další tři menší nájemci. Nyní budou mít s Prahou smlouvu sami provozovatelé. Je jich 21, mezi nimi třeba cyklisty oblíbené občerstvení Bajkazyl, půjčovna loďek, lodní restaurace a dva botely či organizátoři bleších a farmářských trhů. Cenu nájemného magistrát na webu neuvedl.
 
Největší nájemce, firma PMC Servisní, platila městu ročně 2,3 milionu korun. Ze svého hradila úklid a ostrahu náplavky, před lety také musela investovat do vybavení břehu. PMC Servisní patří podle serveru firmě Prominecon Group (dříve Navatyp), kterou údajně koupila společnost Natland. Ta bývá spojována s vlivnými pražskými podnikateli blízkými ODS Romanem Janouškem a Tomášem Hrdličkou.
 
zdroj: ČTK