Právě se nacházíte:

Novinky farmářských trhů

Právě vrcholí pěstitelská sezóna, a tak se stánky na trhu na náměstí Jiřího z Poděbrad prohýbají pod tíhou šťavnatých jablek, letních hrušek, sladkých švestek a hroznového vína. Černají se tu ostružiny a končí sezóna broskví a jahod.

Ze zeleniny přijedou první dýně Hokkaidó, pokračuje sklizeň brokolice, cibule, cuket, fazolek, kedluben, květáku, mrkve, okurek, rajčat, salátů, zelí, paprik, kapusty, červené řepy nebo patizónů. Neváhejte a užijte si zeleninu v jejím nejhojnějším období!

Na tržišti ale také samozřejmě  nechybí uzeniny, pečivo, sýry kravské, kozí i ovčí, čerstvé mléko, mořské a sladkovodní ryby, příležitostně i biohovězí a biojehněčí, králíci, kuřata, krůty, vajíčka a pečivo nebo med. Z nápojů můžete ochutnat pivo, víno, poslední mošty ale i čerstvě praženou kávu.

Na první školní den - 1. září  – je na Jiřák přichystán Biotrh. Bude zde zahájen Měsíc biopotravin. Prodejci přijedou představit své zboží v té nejvyšší kvalitě.

Z důvodu konání tradičního vinohradského vinobraní ve dnech 16. - 17. září, nebude v sobotu 17. září farmářské tržiště v provozu.

www.praha3.cz