Novou budovu ČSOB v Radlicích pro 1400 lidí postaví Hochtief CZ

Novou budovu ČSOB v pražských Radlicích pro 1400 zaměstnanců banky postaví společnost Hochtief CZ. Budova, která se stane součástí stávajícího sídla ČSOB, by měla být hotová do tří let. Ve společné tiskové zprávě o tom dnes informovaly banka i stavební firma. Náklady na výstavbu nezveřejnily.

Novou budovu navrhlo architektonické studio Chalupa architekti. Stavba bude částečně zapuštěna do svahu a střechu opět v plném rozsahu pokryje vzrostlá zeleň. Původní a nová budova budou navzájem propojeny.
 
Budova je navrhována pro co nejnižší potřebu energie a stavba bude usilovat o získání "nejpřísnějšího" certifikátu LEED Platinum. Banka využije čerpání geotermální energie z vrtů a také zemní vzduchotechnický výměník tepla, který umožní redukovat závislost na vnějších energetických zdrojích, například plynu, uvedl mluvčí Hochtiefu Michal Talián.
 
"Vlastní stropní deska bude využívána k akumulaci a vytápění či chlazení prostor. Počítá se i s dnes už poměrně běžnými úspornými světelnými zdroji LED a v garážích budou nabíječky pro elektromobily," doplnil Talián.
 
Celá budova bude, stejně jako stávající centrála banky, bezbariérová. Kvůli její stavbě bude z nástupiště metra Radlická vybudován nový výtah.
 
ČSOB chce do nového sídla přestěhovat útvary banky a dceřiné společnosti, které nyní sídlí v různých částech Prahy. Kvůli chystané výstavbě banka loni začala prodávat čtyři jiné pražské budovy.
 
zdroj: ČTK