Nový asfalt na magistrále by měl tlumit hluk

Praha položila na dalším úseku vytížené magistrály nový asfalt, který by měl snížit hluk. Oprava, která trvala celé prázdniny, dnes končí. Informoval o tom pražský magistrát. Praha zároveň v noci na dnešek vypnula semafor, který reguloval provoz do centra na rozhraní Nuselského mostu a Prahy 2. Provoz na magistrále by měl být od víkendu bez komplikací.

Už loni technická správa komunikací (TSK) vyměnila asfalt v úseku mezi Nuselským mostem a ulicí Hvězdova. Letos navázala v místech od Hvězdovy až po sjezd na Jižní spojku. "Po loňské opravě ulice 5. května výrazně klesla hluková zátěž pro obyvatele okolních domů. Stejný výsledek očekáváme i na nově rekonstruovaném úseku," uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Josef Nosek (ODS).

TSK opravu financovala z vlastních úspor, podle Richarda Štrégla z TSK náklady na letošní opravu činily 101,89 milionu korun včetně DPH.
 
Provoz na magistrále v srpnu omezoval také semafor, který Praha na měsíc zprovoznila u křižovatky s ulicí Boženy Němcové směrem do centra. Zkušební provoz by měl být v následujících týdnech vyhodnocen. S trvalým spuštěním semaforu Praha počítá až za dva roky, kdy bude uveden do provozu tunelový komplex Blanka, který by měl část dopravy odklonit.
 
zdroj: ČTK