Nožíři a kováři předvedou své umění

Vyrobit nůž od prvotního nápadu až po funkční výrobek, který bude mít jak hodnotu estetickou, sběratelskou, tak i praktickou, to je podstata nožířského umění. Přehlídku loveckých, pevných i zavíracích nožů, rybiček i dýk a mnoha dalšího co nožířství jako řemeslo i umění zahrnuje mohou zájemci vidět na prvním nožířském festivalu Knifest. Koná se o nadcházejícím víkendu v Masečíně u Prahy.

Akce má podle pořadatelů přinést barvitou směs ukázek řemeslného umění kovářů a výrobců chladných zbraní, ale také přátelská setkání a zábavu pro celou rodinu. Festival je spojený s výstavou a burzou nožů, nožířských materiálů, nástrojů a vybavení kováren. Plocha prodejní výstavy dosahuje téměř 800 m2. Účastníky čekají tematické semináře, experimentální tavba a nevšední soutěže. Zájemci si mohou vyzkoušet svoji sílu a šikovnost ať už při tradičním štípání polínek a kulatin, či při sekání telefonního seznamu, zahradní hadice nebo role kuchyňských papírových utěrek.

Masečínský areál leží nedaleko obce Štěchovice, jen kousek od Slapské přehrady. Disponuje kvalitním zázemím pro vystavující i pro předvedení umu kovářů, a to i v případě nepříznivého počasí. Organizátoři slibují příjemnou zábavu všem, kdo mají o pravěké řemeslo aktivní zájem, a nemusí jít pouze o lovce. Na své si přijdou i děti, prostor dostane také živá hudba. Akce má být víkendovým zpestřením pro celou rodinu.
 
Festival začíná v pátek 22. června v 16:00 hod, končí v neděli ve 14:00 hod. V areálu je možné přespat ve vlastním stanu, případně v místních penzionech. Další podrobné informace včetně tipů na výlet v malebném okolí Slapské přehrady naleznete na Knifest.cz, či na Facebooku.
 
zdroj: ČTK