Obří skluzavka na Parukářce bude dokončena později

Otevření nejdelší dětské skluzavky v Praze, které mělo proběhnout v rámci otevření nového dětského hřiště na Parukářce, se o několik dní opozdí. Zbylé atrakce areálu sice dětem otevřou své brány v plánovaném termínu 1. května, dvanáctimetrový tobogán ale zůstane zatím mimo provoz, protože je nezbytné doladit jeho nastavení.  

Dlouhé nerezové koryto s tunelem na začátku projde ještě technickými změnami, nejspíš budou ještě doladěny sklony jednotlivých částí tobogánu. Dohodli se na tom zástupci městské části s dodavatelem při zkouškách na konci dubna.

„Skluzavka je zasazena v terénu a jde o originál, který svými parametry snese srovnání pouze s obdobnou atrakcí v areálu na Konopišti. Proto bude nezbytné ještě vyladit některé parametry celé atrakce. Za zdržení se veřejnosti omlouváme, o novém termínu otevření budeme informovat následně,“ uvedl zástupce starosty Pavel Sladkovský.
 
Další atrakce dětského hřiště však začnou dětem sloužit v plánovaném termínu. Vedle obřího tobogánu je areál tvořen atypickými dřevěnými herními sestavami - síťovou lodí, prolézačkami supí hnízdo a síťová spirála a čtyřmostovou sestavou.
 
Stavba hřiště byla zahájena na podzim loňského roku. Žižkovská radnice reagovala na výsledky ankety O nejoblíbenější dětské hřiště, kterou uspořádala mezi rodiči. Tu vyhrál právě areál na Parukářce, který prošel rekonstrukcí a rozšířením před třemi lety. I tak však „herní kapacity“ na Parukářce přestaly dostačovat zájmu rodičů s dětmi z celé Prahy.
 
Na základě projektové dokumentace architekta Michala Bartoška vznikl herní areál, který je na rozdíl od dalších dvou oplocených hřišť v parku přirozeně zakomponován do okolního terénu a zeleně. Hřiště je určeno pro děti ve věkové kategorii od šesti let a své brány otevře 1. května.