Od března budou farmářské trhy i v pátek

K pravidelné středě a sobotě přibude na farmářském tržišti na náměstí Jiřího z Poděbrad od 16. března i pátek. Na zavedení tohoto třetího tržního dne se provozovatel, kterým je městská část, dohodl s organizátorem tržiště občanským sdružením Archetyp na základě podnětů občanů.

Podle zástupce starosty Pavla Sladkovského chce městská část vyjít vstříc uživatelům tržiště v souvislosti s jarní sezónou, kdy lidé v pátek vyrážejí na víkend z hlavního města, např. na chaty a chalupy.

„V rámci ankety, kterou jsme uspořádali, nejvíce lidí hlasovalo právě pro rozšíření provozu farmářského tržiště třetí městské části o páteční termín,“ dodal místostarosta Sladkovský.

Zvýšený zájem o rozšíření tržních dnů potvrzuje i trhmistr Jiří Sedláček ze sdružení Archetyp.

„Reagujeme na četné žádosti spotřebitelů, které nám chodí e-mailem a které vyjadřují také na našem Facebooku. Lidé tak budou mít možnost nakoupit těsně před víkendem a užít si dva dny volna na cestách s kvalitními farmářskými produkty,“ říká Jiří Sedláček.

Páteční provozní doba bude od 8.00 do 18.00 hodin a na trhu budou moci občané nakupovat standardní sortiment – ryby, maso, uzeniny, sýry, jogurty, sezónní zeleninu a ovoce, víno, pivo nebo nakládané speciality. Od tohoto pátku tak budou mít obyvatelé Žižkova, Vinohrad, ale i jiných městských částí možnost nakoupit na Jiřáku třikrát týdně – ve středu (8.00 - 18.00), v pátek (8.00 - 18.00) a v sobotu (8.00 - 14.00).

Slavnostní zahájení proběhne 16. března v 11.00 hod. na Jiřáku. K poslechu a tanci zahraje Motovidlo.

www.praha3.cz