Parcela u hřiště projde obnovou

Nevyužitý pozemek v bezprostřední blízkosti dětského hřiště Pod Kapličkou se změní v malou zelenou oázu. Parcela, kterou v současnosti využívají bezdomovci, by měla projít podle plánu místostarosty pro životní prostředí Pavla Sladkovského obnovou. Radnice tak mimo jiné reaguje na řadu podnětů občanů.

Hřiště Pod Kapličkou patří k nejoblíbenějším areálům pro děti ve třetí městské části. Jedním z jeho nedostatků je přilehlá parcela, která léta čekala na využití. Na pozemku se nyní nachází objekty postavené na černo bez řádného povolení, jeden z nich je obýván osobami bez domova, kterým dělá společnost několik psů a koček.

„Současný stav nám rozhodně nevyhovuje, navíc registrujeme řadu negativních připomínek od občanů a podněty na úpravu okolí hřiště Pod Kapličkou nám zaslali rodiče také v rámci loňské ankety o nejoblíbenější hřiště v Praze 3. Proto jsme se s příchodem jara rozhodli situaci změnit – vyklízecí práce chceme spustit již v průběhu března,“ uvedl místostarosta Pavel Sladkovský.

Proto v pondělí 12. března proběhla v této lokalitě akce, kdy vedoucí Odboru správy úřadu a krizového řízení žižkovské radnice Jiří Janoušek informoval o plánované rekultivaci osoby, které pozemek neoprávněně obývají. Vyzval je k opuštění parcely s tím, že v nejbližších dnech zde začnou práce, kdy budou rozebrány a odvezeny na černo vystavěné přístřešky, vyvezeno množství inertního odpadu, který se na území nachází, a dojde také k úpravám zeleně.

Rekultivační práce by měly být zahájeny koncem března.

www.praha3.cz