Pět hodin bojovali lékaři o život chlapce zraněného v metru

Pět hodin se lékaři Thomayerovy nemocnice snažili zachránit nohu chlapce, kterého našli záchranáři v metru mezi stanicemi Opatov a Chodov s vážnými zraněními. Hoch je stále v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče, řekla ČTK mluvčí nemocnice Martina Štanclová s tím, že se zřejmě jeho stav v příštích dnech nezmění. Podle televize Nova upřesnili záchranáři věk chlapce, hochovi je šest let.

Chlapec se buď vezl na spojnici mezi vagony a souprava ho zřejmě po pádu do kolejí zachytila, nebo se procházel v tunelu metra a vlak ho srazil. Nova uvedla, že podle svědků se chlapec vezl na spřáhle mezi předposledním a posledním vagonem. Cestující upozornili strojvůdce, ale mezitím už hoch spadl pod soupravu. Záchranáři přivezli chlapce do nemocnice podle Štanclové v pátek po 19:00.

Jak se chlapec dostal do tunelu metra policie podle mluvčího Jana Daňka vyšetřuje. Uvedl, že vzhledem k věku dítěte, nebudou policisté poskytovat další informace.
 
Před deseti lety, v květnu 2002, vzbudil pozornost tragický případ sedmnáctiletého mladíka, který cestoval v pražském metru mezi vagony metra a vozil se i na jejich střechách. Nejprve na trase B a poté, co jej ve stanici Národní třída vykázali, se se svou nebezpečnou zábavou přesunul na trasu A. Tam jej ale u stanice Muzeum zasáhl do hlavy snížený podhled a chlapec na následky zranění zemřel. Podobný případ se stal i o pět let dříve, tehdy mladý muž těžká zranění hlavy přežil.
 
zdroj: ČTK