Pomáhejme s Gabrielou Goldovou opuštěným dětem

Zpěvačka Gabriela Goldová vydala své desáté album. A čím je výjimečné? Nejen skladbami, které pohladí na duši, ale hlavně tím, že výtěžek z jeho prodeje pomůže osamoceným dětem a Nadaci dětský úsměv. „Dnes je velice módní adoptovat děti na dálku, třeba v Africe. Já jsem se však rozhodla jít jinou cestou. V České republice existuje mnoho dětí, které naši pomoc potřebují,“ vysvětluje své putování k Nadaci Dětský úsměv zpěvačka Gabriela Goldová. 

Jak sama přiznává, dlouho nevybírala. Nadace dětský úsměv si totiž klade za svůj cíl široké spektrum podpory dětem. Například se stará o děti samotné, zvelebuje prostředí, v němž žijí a napomáhá rozšíření adopce nebo pěstounské péče dětí zdravých, ale i dětí s handicapem. „Když se člověk zamyslí nad tím, jak malému dítěti v ústavní péči co nejlépe pomoci, napadne ho, pořídit mu alespoň náhradní rodinu. Kde se mu bude věnovat jedna teta. Pohladí ho, pofouká bolístku, naučí spoustě dovedností do života. Právě tomuto směru osobně hodně věřím,“ upřesňuje zpěvačka, která se tak stala pro letošní rok patronkou Nadace Dětský úsměv.

Gabriela tedy neváhala a pustila se s chutí do nového projektu. Na začátku června vydala své dvacáté CD s názvem Přistávací ranvej. „Samotný křest byl neskutečně vtipný a veselý, podle reakcí publika. Samozřejmě na celkové atmosféře měli velkou zásluhu hlavně kmotrové,“ prozrazuje Gábina. Nové CD se nepolévalo obvyklým šampaňským, ale slivovicí. Křtili ho Jana Paulová, Roman Vojtek, Martin France, Martin Harich a Zbyněk Drda.

Fanoušci si mohou poslechnout celkem 13 pohodových skladeb např. Nejlepší den, Snad pozveš mně dál či Chci žít láskou. „Písničky jsem nahrávala plná krásných pocitů, s tím, že nejen potěší fanoušky, ale přispějí i na dobrou věc. Celá deska je laděna spíše do optimistické nálady. Lidé mají starostí dost, tak proč si neodpočinout při poslechu pohodové muziky?“. Na CD pracovala téměř dva roky a úzce spolupracovala s textaři Gabrielou Bergmanovou, Hankou Sorrosovou, Lukášem Capandou, Daliborem Halamíčkem. Hudbu složil převážně Roman Masha Šandor, se kterým spolupracuje téměř deset let a je také kapelníkem její kapely.

A jak celá pomoc bude v praxi fungovat? Podle Gabriely úplně jednoduše. „Z každého prodaného CD bude ihned zasláno 50 korun právě Nadačnímu fondu Dětský úsměv“.

Novou desku lze zakoupit pouze zasláním SMS na číslo 902 06 ve tvaru: GABI JMÉNO PŘÍJMENÍ ADRESA PSČ OBEC. Poté bude objednané CD doručeno přímo na zadanou adresu. Službu technicky zajišťuje společnost ERIKA a.s. Cena zpětné SMS je 240 Kč vč. DPH. www.erika-as.cz, www.platmobilem.cz, který bude okamžitě předávat část z prodeje nadačnímu fondu.

Gabriela je u nás především známá jako moderátorka pořadu „Pelíšky slavných“ (TV Barrandov) a spoluprací s předními ikonami českého showbyznysu, jako jsou Felix Slováček, Jakub Smolík či Dalibor Janda.(nik)