Právě se nacházíte:

Požár vyhnal nájemníky

Sedmatřicetiletá žena zahynula v úterý 6. března při požáru v Baranově ulici 2 na Královských Vinohradech. Operační středisko Krizového štábu hl. m. Prahy ve spolupráci s žižkovskou radnicí v rámci řešení události připravovalo opatření pro evakuované obyvatele domu. Po prohlídce na místě vedoucí oddělení krizového řízení městské části zjistil, že evakuovaní nájemníci se budou moci vrátit.

Požár vypukl v bytě v osmém patře domu, hasiči následně po uhašení nalezli na místě ohořelé tělo uživatelky bytu. Ohněm byla zcela zničena stavební část i zařízení obývacího pokoje a předsíně, velkou starost však záchranným složkám při řešení večerní události nadělaly zplodiny, které poškodily nejen zbytek bytu, ale také společné prostory domu. Na základě informací od velitele zásahu zvažovalo operační středisko vyslání autobusu pro evakuované obyvatele.

„Krizový systém Prahy i městské části má pro takovéto případy připraveny varianty řešení. Byli jsme připravení zajistit obyvatelům náhradní ubytování, nakonec se však ukázalo, že to nebude nutné,“ uvedla starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Po odvětrání domu totiž byli obyvatelé nakonec vpuštěni do svých domovů. Vyšetřování příčin požáru zatím stále probíhá. Pravděpodobně v bytě došlo k zahoření elektroinstalace, cizí zavinění policie vyloučila.

www.praha3.cz