Právě se nacházíte:

Praha očima dětí

V areálu Chvalské tvrze v Horních Počernicích pokřtil v pondělí 3. října primátor Bohuslav Svoboda společně se zpěvákem - a v neposlední řadě také výtvarníkem - Karlem Gottem knihu „Praha očima dětí“. Prohlédnout si a podpořit díla dětských umělců nejen z Prahy 3 přišla i starostka Vladislava Hujová.

Kniha „Praha očima dětí“ je nejnovější knižní publikací projektu „Galerie talentů“ a je v ní shromážděno plno barevných obrázků od dětských tvůrců, přinášející osobitý pohled na architekturu od Prahy 1 až po Prahu 10.

Na přípravě knihy se kromě Magistrátu hl. m. Prahy podílely také radnice většiny městských částí. V publikaci tak nechybí ani díla žáků Základní umělecké školy ve Štítného ulici, kterou navštěvují převážně děti z Prahy 3. Jejich obrazy zachycují charakteristické dominanty Žižkova a Vinohrad jako jsou památník Vítkov, televizní věž, kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, ale také například Židovský hřbitov nebo žižkovské pavlačové domy.

„Dělá mi velkou radost, že v této publikaci můžeme představit Městskou část Praha 3 ve velmi podařených obrázcích dětí ze Základní umělecké školy ve Štítného ulici. Dětským očím se totiž často podaří vidět atmosféru míst, kterou jsme my dospělí již přestali vnímat. Někdy prostě neškodí podívat se na věci dětskýma očima,“ přiblížila záměry vydání knihy starostka Vladislava Hujová.

www.praha3.cz