Premiéra Jezdci – první počin nově ustavené taneční skupiny Lenka Vagnerová & Comp.

Divadlo Ponec uvede 13. a 14. listopadu premiéru tanečně pohybové inscenace Jezdci, jejíž producentem je o. s. ProFitArt a koproducentem o. s. Tanec Praha. Choreografie je výsledkem několikaměsíční práce přední české choreografky Lenky Vagnerové a bude uvedena jako první samostatný počin nově ustaveného tanečního souboru Lenka Vagnerová & Comp., mezi jehož kmenové tanečníky patří Pavel Mašek, Andrea Opavská, Lacko Cmorej nebo Tomáš Červinka. 

Projekt Jezdci navazuje na téma choreografčina předchozího mezinárodně úspěšného autorského díla Mah Hunt a opět se zabývá přenositelností zákonů zvířecí říše do světa lidí. Jezdci jsou inspirováni tématem ptáků a jejich úlohou v lidské kultuře a tradici. Ptáci jsou výjimečnými tichými pozorovateli příběhů v dějinách lidstva, vždy byli součástí naší mytologie, víry i duchovního bohatství. 

„Projekt Jezdci rozkrývá téma tolerance, schopnosti člověka existovat v symbióze s ostatními živými organismy na naší planetě. Respektovat říši všech bytostí, vážit si jedinečnosti druhů a snažit se o jejich zachování,“ vysvětluje choreografka tematickou ideu projektu. 
 
Inscenace Jezdci vzniká spoluprací uměleckého a realizačního týmu, který tvoří Lenka Vagnerová jako autorka konceptu a choreografie, autor hudby Ivan Acher a španělský světelný designer David Alcorta Ruiz, který byl vybrán v rámci evropského projektu M4m – M 4 mobility, jehož je o. s. Tanec Praha hlavním koordinátorem. Projekt Jezdci bude první kreací pod hlavičkou souboru a v produkčním zázemí ProFitArt, o. s. 
 
„Jsme zde, mezi vámi. Jsme rychlí, respektujeme vítr. Jsme silní i zranitelní. Rádi vás pozorujeme, vy nás často nevnímáte. Vaše osudy neměníme, vy naše mnohdy ano. Sdílíme stejný svět, ale díváme se na něj z jiné perspektivy. Znamená to, že dokážeme také sdílet stejné hodnoty?“
 
Koncept a choreografie: Lenka Vagnerová
Účinkují: Andrea Opavská, Markéta Frösslová / Tereza Voříšková, Ladislav Cmorej, Tomáš Červinka, Pavel Mašek
Světelný design: David Alcorta Ruiz a Michal Kříž
Hudba: Ivan Acher
Scéna: Anna Solilová, Lenka Vagnerová
Kostýmy: Anna Solilová, Sára Voříšková
Producent: ProFitArt o. s. / Šárka Pavelková
Koproducent: Tanec Praha o. s. 
     
Vstupenky na představení jsou v prodeji za 160 Kč (se slevou 90 Kč) a lze je rezervovat prostřednictvím webových stránek divadla Ponec. V den konání představení je cena vstupenky 190 Kč (se slevou 120 Kč). Vstupenky lze dále zakoupit online v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketstream. Více na www.divadloponec.cz