První páteční trhy na Jiřáku se vydařily

Krásné jarní počasí a teploty blížící se 20 stupňům Celsia s sebou přineslo historicky první páteční farmářské tržiště na Jiřáku. Kromě středy a soboty mají totiž od 16. března nejen občané třetí městské části možnost nakoupit si na farmatrzích i v pátek.

„Snažíme se vyjít vstříc zejména těm nakupujícím, kteří s příchodem jarního počasí začnou vyrážet na chaty a chalupy,“ řekl při slavnostním zahájení v 11.00 hodin místostarosta Pavel Sladkovský. „Přidáním pátku mezi tržní dny tak mimo jiné reagujeme i na výsledky ankety, která byla v minulém roce zveřejněna na našich webových stránkách,“ dodal.

A hned první pátek bylo jasné, že krok tímto směrem byl správný – tržiště doslova praskalo ve švech a stovky lidí proudící trhem na Jiřáku měly z čeho vybírat. K dostání bylo vyzrálé hovězí maso, sýry, mléčné výrobky, koláče, ryby mořské i sladkovodní, zelenina od malých farmářů, pekařské výrobky, ovocné šťávy, víno, ale i čerstvé květiny. První jarní narcisy a tulipány v mnoha barevných odstínech šly na dračku.

„Chceme lidem dopřát možnost, aby si mohli farmářské produkty u nás nakoupit již v pátek před víkendem,“ uvedl trhmistr Jiří Sedláček. „Chatařství je prý podle posledních zpráv v Čechách opět trendy a ti co míří na svou chatičku již v pátek, si určitě rádi svojí oblíbenou pochutinu vezmou i s sebou,“ dodává.

Na Jiřáku v pátek při slavnostním zahájení nechyběl ani kulturní program. K poslechu a případně i tanci zahrálo nakupujícím originální seskupení hudebníků „The Original Alva Vinariko Orchestra“, svůj kreativní gipsy jazz.

Otevírací doba pátečního farmářského tržiště: 8.00 - 18.00 hod.

www.praha3.cz