Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Společnost Tatry mountain resorts a.s. projevila zájem o lyžařské areály v Krkonoších a v Polsku

21. 05 2010 | Společnost TMR jakožto dlouholetý a úspěšný provozovatel lyžařských středisek na Slovensku má vážný zájem provozovat lyžařské areály v Krkonoších, zejména o Skireál Špindlerův mlýn a současně o horská střediska v Harrachově a v Peci pod Sněžkou.

TMR je připravena do krkonoškých středisek investovat nemalé finanční prostředky vedoucí ke zlepšení kvality poskytovaných služeb.

TMR má rozsáhlé zkušenosti ze svého působení v oblasti Národních parků Slovenska a šetrný přístup k přírodě by aplikovala i v oblasti Krkonoš.

Primárně má společnost TMR zájem o provozování krkonošských areálů, nabízí se však i možnost zapojení dalších případných finančních investorů. Společnost TMR si umí představit spolupráci s lokálním nebo zahraničním investorem v záležitosti koupě a provozování Skiareálu Špindlerův Mlýn, resp. středisek Harrachov a Pec pod Sněžkou.

Majoritní vlastník Skiareálu Špindlerův Mlýn, kterým je Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) zatím oficiálně nedeklaroval zájem prodat svůj majetkový podíl, tudíž společnost TMR doposud nepředložila žádnou konkrétní finanční nabídku. TMR nevidí jako problémovou případnou majetkovou účast ČSTV v předem dohodnuté formě.

Společnost TMR primárně zajímá manažerská angažovanost a s tím související zkvalitňování služeb a rozšíření nabídky lyžařského areálu Špindlerův Mlýn. TMR je schopna předložit majoritním akcionářům krkonošských areálů, kterými jsou ČSTV a Svaz lyžařů ČR atraktivní nabídku.

Aktivity společnosti TMR v Polsku

Společnost TMR aktivně jedná o odkupu Státních lanových drah v Polsku (PKL – Panstvowe  kjolejky linove – Státní lanové dráhy).

V současné době prodej potvrdili polské železnice (PKP), které nyní čekají na finanční ohodnocení společnosti PKL od svých poradců. PKP dosud nestanovili způsob prodeje jejich dceřiné společnosti PKL.

TMR již předložila konkrétní nabídku a aktivně v této záležitosti jedná. Takto jasný zájem o koupi společnosti PKL doposud projevila jen společnost TMR.

O společnosti TMR

Společnost Tatry Mountain Resorts a.s. je největším subjektem v oblasti cestovního ruchu na Slovensku, vlastnící a provozující nejatraktivnější lyžařská střediska a hotely v oblasti Nízkých a Vysokých Tater.
Lyžařské areály provozuje již přes 20 let. V Nízkých Tatrách jsou to střediska Jasná Nízké Tatry, hotely Grand, Jasná, Tri studničky a Ski Záhradky. Ve Vysokých Tatrách provozuje areály Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Liptovská Teplička, hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica a Grandhotel Starý Smokovec.

Doposud společnost TMR investovala do výše uvedených horských středisek více než 70 mil. EUR a dalšími 65 mil. EUR plánuje přispět ke zvýšení standardu a návštěvnosti slovenských velehor v nejbližších letech.
 

Diskuse

Čtěte více

Moderní kancelářské budovy jsou zelené a nabité technologiemi

Moderní kancelářské budovy jsou zelené a nabité technologiemi

Budoucnost kancelářských budov je v ekologii a moderních technologiích. Mají zelené střechy i fasády a chytrá řešení pomáhají větrání, udržování ideálního vnitřního klimatu či využívání ...

Pozor na těkavé organické látky v domácnosti! JRD radí, jak s nimi účinně bojovat

Pozor na těkavé organické látky v domácnosti!  JRD radí, jak s nimi účinně bojovat

Vlivem koronavirové pandemie trávíme doma mnohem víc času, než tomu bývalo dříve. Při vzdělávání či práci z domova jsme sice lépe chráněni před nemocí COVID-19, hrozí nám však jiná rizika: těkavé ...

Suchá pára, účinná a ekologická alternativa chemického čištění, je stále žádanější

Suchá pára, účinná a ekologická alternativa chemického čištění, je stále žádanější

Druhá vlna koronaviru v České republice je velkou komplikací pro mnoho výrobních podniků i firem z dalších odvětví. Mnoho z nich nemůže své pracovníky přemístit na home office a musí tak zajistit ...

Zločinci zneužívají při útoku na firmy současné pandemie

Zločinci zneužívají při útoku na firmy současné pandemie

Stejně jako každý rok, je i letošní říjen zdůrazňována důležitost důsledného zabezpečení v oblasti IT. Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti zavedený Agenturou Evropské unie pro kybernetickou ...

Nejzelenější český rezidenční projekt vykvetl do krásy. Prohlédněte si Sakuru rok po kolaudaci

Nejzelenější český rezidenční projekt vykvetl do krásy. Prohlédněte si Sakuru rok po kolaudaci

Rezidence Sakura, jež nese jméno po asijských třešních, je v českých i evropských poměrech nevídaným počinem. „V dnešním developmentu je stále více kladen důraz na architekturu, design, ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO