Svatomartinské slavnosti na Jiřáku

Svatomartinské slavnosti budou mít letos premiéru ve třetí městské části. Celodenní akce odstartuje v pátek 11. listopadu 2011 v 11 hodin 11minut a 11 vteřin na farmářském trhu na náměstí Jiřího z Poděbrad.  

Svá mladá vína, ale i svojí nejlepší klasickou produkci, zde předvede 15 českých a moravských vinařů. Za 100 korun si zde budou návštěvníci moci zakoupit degustační skleničku s nosičkou na krk a katalogem.

„Pokud chcete degustovat, musíte si degustační set zakoupit, protože jen do degustační skleničky jsou vinaři oprávněni nalévat degustační dávky. Degustační dávka mladých a jakostních vín bude stát 10 korun, ceny přívlastkových vín necháváme na zvážení každého vinaře,“ říká organizátor trhů Jiří Sedláček ze sdružení Archetyp.
 
Nebude chybět pečená svatomartinská husa, chuťovky k vínu – sýry, suché salámy, nakládané delikatesy, občerstvení tradiční české a slovácké kuchyně. Vše doplní moravská cimbálovka nebo swing. Protože se předpokládá chladnější počasí, nebudou chybět vyhřívané stany, které bude možné využít k ochutnávání vína a dalšího občerstvení pro všechny návštěvníky slavnosti.
 
Trh se návštěvníkům otevře v devět hodin dopoledne, přípitek je naplánován s ohledem na výjimečné datum na pozdější hodinu.
 
„Svatomartinské oslavy na Jiřáku slavnostně zahájíme 11. 11. 2011 přesně v 11:11:11 přípitkem. Věřím, že se nám vzkříšení svatomartinské tradice v Praze 3 vydaří,“ říká zástupce starosty pro kulturu Pavel Sladkovský.