Tři sestry - Anton Pavlovič Čechov

Tři sestry. Olga, Máša a Irina. Nejstarší pracuje jako učitelka na gymnáziu, prostřední je nešťastně vdaná za učitele Kulygina a nejmladší touží po nalezení smyslu života i opravdové lásky. Skutečným snem všech tří sester Prozorovových je ale návrat do Moskvy. Do města, které si pamatují z dětství jako jediné místo, kde je možné být šťastný. Moskva je přece tak nádherná! Tak vzrušující! Tak... jiná! Olga, Máša a Irina proto vytrvale touží po štěstí, které však ve svých životech nenacházejí. A tak doufají v budoucnost, po minulosti se jim stýská, a znamení přítomnosti jim zůstávají skryta. Přítomnost je pro ně pouze přechodným mezidobím, časem vyhnanství.   

Tři sestry. Tři tragikomické osudy. Rozvzpomínání se na staré časy a pocit, že život se dá naplno prožít pouze někde jinde. Skutečně? Takže – zůstat? Nebo odejít? Z rodného města, z úmorné práce, z nefungujícího vztahu?

Tři sestry. A třikrát stejná otázka: Zůstat, nebo odejít?

(Z důvodu zdravotní indispozice v uměleckém souboru se režie inscenace Čechovových Tří sester nově ujal umělecký ředitel Činohry ND Daniel Špinar. Zrušeny byly předpremiéry inscenace plánované na konec června. Na premiéry se můžete těšit v původním termínu – a sice 8. a 9. září 2016.)

Přibližná délka představení včetně přestávky: 2 hodiny a 40 minut, jedna přestávka 20 minut. 

Fotograf inscenace: Martin Špelda

Překlad: Leoš Suchařípa
Režie: Daniel Špinar
Dramaturgie: Ilona Smejkalová
Scéna: Andrej Ďurík
Kostýmy: Eva Jiřikovská
Hudba: Jakub Kudláč

Hrají:
Andrej Prozorov: Radúz Mácha
Nataša: Magdaléna Borová
Olga: Tereza Vilišová
Máša: Jana Stryková
Irina: Veronika Lazorčáková
Fedor Kulygin: Filip Rajmont
Alexandr Veršinin: Karel Dobrý
Baron Nikolaj Tuzenbach: Matyáš Řezníček
Vasilij Solenyj: Igor Orozovič
Ivan Čebutykin: Václav Postránecký
Anfisa: Eva Salzmannová
Ferapont: František Němec

www.narodni-divadlo.cz