Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

UFD: Tuzemská kina v létě ovládla česká pohádka Tři bratři

27. 10 2014 | Návštěvnost kin stoupla ve třetím čtvrtletí o pět procent na 2,75 milionu lidí. Tržby biografů se zvýšily o tři procenta na 345 milionů korun. Do kin diváky v létě přitáhly hlavně pohádky, žebříček filmů vedou s velkým náskokem Tři bratři. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Unie filmových distributorů (UFD). 

Česká pohádka režiséra Jana Svěráka Tři bratři vedla ve třetím čtvrtletí s počtem diváků 461.000 žebříček návštěvnosti kin. Tržby od srpnové premiéry činily 58 milionů korun. Na druhém místě skončil film Jak vycvičit draka 2, třetí jsou Strážci galaxie. 
    
Tři bratři se dostali i do čela žebříčku od začátku roku. Bodovaly i další pohádky. "Mezi prvními deseti filmy jsou čtyři dětské," uvedl tajemník UFD Jaroslav Pecka. Na druhém místě žebříčku od ledna do září je s počtem diváků 400.000 animovaný film Jak vycvičit draka 2. Třetí je Vlk z Wall Street s návštěvností 297.000. 
    
Návštěvnost kin loni mírně klesla o jedno procento na 11,06 milionu lidí. Tržby biografů ale stouply o 12 procent na 1,42 miliardy korun. Nejvíc lidí zavítalo do kin na Babovřesky.
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO