V hudebních cenách Óčka dvakrát uspěl Tomáš Klus

Zpěvák a skladatel Tomáš Klus uspěl dvakrát na hudebních cenách TV Óčko, když stejně jako loni zvítězil v kategorii zpěváků a navíc jako host kapely Kryštof v písni Cesta, která se stala klipem roku. Skupinou roku diváci Óčka zvolili Mandrage, zpěvačkou Celeste Buckinghamovou a za objev roku označili Adama Mišíka. Celkem diváci zaslali 74.163 hlasů. ČTK o tom dnes za pořadatele informoval Jiří Voříšek. 

Stejně jako loni o držitelích rozhodli hlasováním na internetových stránkách diváci. Ceny z dílny bubeníka a výtvarníka Milana Caise z kapely Tata Bojs předali o víkendu v přímém přenosu na Óčku, jako moderátoři se představili Tereza Tobiášová a Nasty. Diváci nominoval přes 120 českých a slovenských hudebníků. 
    
Hlasování v soutěži, jejíž motto znělo "Ty Nominuješ! Ty Hlasuješ! A kdo předá ceny?" bylo ukončeno v polovině února. Diváci nominovali přes 120 českých a slovenských hudebníků. Podle Voříška byla mezi nimi jak zavedená jména hudebníků, tak i zcela nové tváře. Druhé kolo hlasování bylo ukončeno 27. února. 
    
Loni uspěli Tomáš Klus, Tereza Kerndlová, Charlie Straight, Martin Harich a jako objev roku Voxel. 
    
Televize Óčko vznikla v roce 2002, v prvním roce se jmenovala Stanice O. Současná TV Óčko, kterou vlastní mediální skupinu Mafra, vysílá celoplošně ve třetím multiplexu.
 
zdroj: ČTK