V MŠ Buková proběhlo dřevosochání

V mateřské škole Buková se vyřezávalo ze dřeva. Staré stromy předělali tři šikovní dřevořezbáři v krásné sochy a dekorace, které poslouží jako originální výzdoba mateřské školy.

Pozvání na dřevosochání přijali umělci Martin Kučera, Jan Kužel a Ondřej Kužel, kteří během dvou dnů práce na starých stromech dokázali motorovými pilami vykouzlit zázraky.

Kromě vyřezávání ze dřeva byl pro děti nejen z MŠ Buková připraven doplňkový program. Děti si ve spolupráci s většími kamarády ze základní školy Chmelnice zahrály hru „Ptačí cesta“, při které se plnily úkoly na stanovištích, na terasách se dlabaly dušičkové dýně a postavil se kompostér.
 
K oslavám dne ptactva přispěla i instalace ptačích budek, které na stromy na zahradě MŠ rozmístily děti za pomoci rodičů. Tatínkové pak pomohli i s vyzdobením interiéru školky zhotovenými dřevořezbami ptáků.
 
Celá akce vyvrcholila společným bubnováním s Petrem Šusorem. Slavnostního zakončení akce se zúčastnil také zástupce starosty pro oblast školství Jiří Matušek.