V Praze se nad ránem otevřel Trojský most přes Vltavu

Trojský most přes Vltavu, který je součástí tunelového komplexu Blanka a vnitřního pražského okruhu, se dnes časně ráno otevřel pro auta a MHD. První tramvaje vyjely ve 4:30 a cestujícím začal zároveň sloužit nový autobusový spoj. Podle dispečera dopravního podniku (DPP) jezdí celé dopoledne všechny spoje podle jízdních řádů. Problémy zaznamenali pouze dopravní dispečeři ÚAMK, kolony se tvořily na obou březích. Most se slavnostně otevřel v sobotu, kdy politici do mostní konstrukce uložili tubusy s pamětními dokumenty.

Kvůli zprovoznění mostu v Troji, který pro tramvaje nahradil před rokem uzavřený takzvaný Rámusák, čekaly na cestující v MHD změny. DPP obnovil provoz tramvajové linky číslo 17 mezi zastávkami Výstaviště Holešovice a Vozovna Kobylisy. Na pravidelnou trasu se dnes vrátí noční tramvaj číslo 53. "Problémy jsme nezaznamenali, jezdíme bez problémů," řekl ČTK v 11:30 dispečer DPP. Zároveň vyjela nová linka autobusu číslo 294, která propojí oba břehy Vltavy a zároveň nahradí linku číslo 292.
 
S problémy se dnes dopoledne potýkali řidiči. Kolony se podle dispečerky Ústředního automotoklubu utvořily v ulici Pod Lisem na trojském břehu u nájezdu na most. Na holešovickém nájezdu se prý kolony netvořily, auta však stála v ulici Vrbenského v Holešovicích.
 
Praha původně plánovala, že most bude stát 400 milionů korun, cena se ale nakonec vyšplhala na více než 1,3 miliardy. Celý tunelový komplex vyjde na 36,9 miliardy korun. Podle slibu Prahy se jím první řidiči projedou 2. prosince. Původně měl přitom sloužit už v roce 2011.
 
zdroj: ČTK