V ulicích Prahy budou na Silvestra speciální opatření

Speciální bezpečnostní opatření chystají kvůli oslavám Silvestra v Praze policisté, záchranáři i hasiči. Již dříve informoval magistrát o tom, že v ulicích bude 350 strážníků a policistů a sedm záchranářských vozidel včetně speciálního Golema. Hasiči nasadí v centru metropole tři družstva s hasicími vozy, uvedla jejich mluvčí Pavlína Adamcová.

Na Staroměstském náměstí začíná hlavní program v 18:15. Od 19:00 budou u Týnského chrámu, Staroměstské radnice a v Pařížské ulici přistavené sanitní vozy a dvě hasičské cisterny. Večer a část noci budou uzavřené Jáchymova, Pařížská, Josefská a Mostecká ulice, sousoší Mistra Jana Husa bude chránit oplocení.
 
Na Václavském náměstí bude už od 16:00 připravený speciální záchranářský vůz Golem, od 19:00 k němu přibudou další tři sanitní vozy. "Hasiči budou na Václavském náměstí připraveni k případnému zásahu s jedním družstvem s cisternovou automobilovou stříkačkou," uvedla Adamcová.
 
Přímo na Václavské náměstí bude vjezd aut na rozdíl od předchozích let sice povolený, od silvestrovských 12:00 do novoročních 10:00 tam ale bude platit zákaz zastavení. Uzavřené budou od odpoledne v obou směrech Jindřišská, Vodičkova, Štěpánská, Žitná a ulice Ve Smečkách.
 
"Provoz tramvají bude probíhat ve standardním novoročním provozu se čtyřnásobnou kapacitou, tedy v patnáctiminutových intervalech," uvedl magistrát. Metro pojede až do 01:30 a bude mít kratší intervaly.
 
Hasiči chystají speciální opatření i v průběhu novoročního ohňostroje, který se uskuteční 1. ledna od 18:00. Dva hasicí vozy budou připravené v Letenských sadech a jeden bude na nábřeží Edvarda Beneše.
 
zdroj: ČTK