V závěru týdne koruna zpevnila na 24,86 Kč/EUR, k dolaru klesla

Česká měna v závěru týdne zpevnila vůči euru, k dolaru naopak oslabila, udržela se ale pod psychologickou hranicí 20 Kč/USD. Kolem 17:00 proti čtvrtku k euru zpevnila o sedm haléřů na 24,86 Kč/EUR. Vůči dolaru stála na 19,86 Kč/USD, byla tak o pět haléřů slabší. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.  

Podle Marka Dřímala z Komerční banky byl závěr týdne na regionálních devizových trzích klidný. Nejúspěšnější měnou se stala koruna, která si během dnešního odpoledne připsala asi dvě desetiny procenta, když posílila lehce nad úroveň 24,85 Kč/EUR. Ostatní středoevropské měny přílišných změn nedoznaly, dodal.

Podle serveru Patria.cz koruna odpoledne zpevnila, poté co ratingová agentura Standard & Poor's potvrdila České republice stávající rating. Výhled Česka je podle ní stabilní.
 
"Podle našeho pohledu finanční, měnové a hospodářské instituce zůstávají silné a stabilní," uvedla S&P v komentáři k zprávě o českém ratingu. Tato skutečnost podle agentury umožňuje české ekonomice, kterou S&P označuje za prosperující, rychle překonat nepříznivé turbulence.
 
Euro vůči dolaru se kolem 17:00 obchodovalo na 1,2517 USD/EUR.
 
zdroj: ČTK