Velikonoce na farmářském tržišti Jiřák

Ozdobit si vajíčka originálním způsobem nebo vyrobit jarní dekoraci, stejně jako uplést pomlázku, bude možné během tří velikonočních trhů na farmářském tržišti na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Velikonoční výtvarné dílny pod názvem „Velikonoční ochutnávka Nové Trojky aneb Probuďte své jarní instinkty“ tu připravila městská část Praha 3 ve spolupráci s občanským sdružením Archetyp a Rodinným centrem Nová Trojka.

„Velikonoční program vznikl ve spolupráci s farmářskými trhy a neziskovým sektorem z Prahy 3. To je osa, na které bychom chtěli spolupráci rozvíjet i v případě jiných akcí městské části,“ uvedl zástupce starosty pro kulturu Pavel Sladkovský.

Na děti a rodiče čeká ve středu 4. a v pátek 6. dubna, vždy od 10 do 12 a od 14 do 16 hodin, bohatý program. Navštívit velikonoční dílny bude možné také ještě v sobotu 7. dubna od 9.30 do 13.30 hodin. Materiál a vařená vajíčka pro zdobení budou k dostání na tržišti, kdo ale bude chtít, může si přinést vajíčka vlastní. Vedle výtvarných dílen na děti s rodiči čeká  doprovodný program jako ukázka pletení pomlázek, střelba z dřevěných luků a kuší i velikonoční pohádky v podání divadelního studia studentů herectví Damúza.

Program:

Středa 4. dubna
11.00 slavnostní úvod Pavla Sladkovského, zástupce starosty MČ Praha 3
11.00 – 16.00 jarní skočné a velikonoční písně kapely Motovidlo
10.00 – 12.00 a 14.00 – 16.00 výtvarná dílna Rodinného centra Nová Trojka

Po celý den možnost střelby z ručně vyřezávaných dřevěných luků a kuší na cíl.
U stánku s proutěným zbožím ukázka pletení pomlázek.
Ukázka výroby vinutých perel.

Pátek 6. dubna
10.00 – 12.00 a 14.00 – 16.00 výtvarná dílna Rodinného centra Nová Trojka
15.00 – 15.40 pohádka Detektiv Lupa a tajemná věž, divadelní studio Damúza - vydejme se s detektivem Lupou do jedné zapomenuté vesnice na kraji začarovaného lesa, kde se ukrývá tajemná věž. Podaří se mladému detektivovi rozluštit záhadu ztracených dětí a dostat srdce krásné Emílie?

Po celý den možnost střelby z ručně vyřezávaných dřevěných luků a kuší na cíl.

Sobota 7. dubna
9.30 – 13.00 výtvarná dílna Rodinného centra Nová Trojka
11.00 – 14.30 jarní staročeské hraní na rozličné hudební nástroje Jana Venase ml.

Součástí velikonočních svátků bude ukázka barvení vajec přímo na tržišti.

www.praha3.cz