Velká jarní cyklojízda přilákala šest tisíc účastníků

Šest tisícovek cyklistů, ale také koloběžkářů a skejťáků se sešlo ve čtvrtek 19. dubna na náměstí Jiřího z Poděbrad ke startu Velké jarní cyklojízdy. Z náměstí se účastníci akce, kterou podporuje i třetí městská část, vydali přes Vinohrady, Žižkov a severojižní magistrálu do ulic metropole.  

Akce, kterou vyhlašuje iniciativa Auto*Mat, propaguje jízdní kolo jako ideální dopravní prostředek pro cesty po městě. Přestože tempo jízdy bylo mírné, severojižní magistrálou při ní ve čtvrtek projelo více lidí na kolech, než kolik se tudy přepraví auty při ranních dopravních zácpách. Od účasti cyklistické nadšence neodradilo ani nepříznivé počasí a tak se závěrečného rituálu „zvedání kol nad hlavu“ v cíli, kterým byla pražská Stromovka, zúčastnily tisíce lidí.

Nad letošní cyklojízdou převzala záštitu radní hlavního města Aleksandra Udženija, která iniciátorům přislíbila podporu magistrátu a sama stylově již ve čtvrtek ráno vyrazila na zasedání Rady hlavního města Prahy na elektrokole, aby tak podpořila také právě probíhající celostátní kampaň „Do práce na kole“.
 
Více informací zde.