Vrkoslavická bude od pondělí do čtvrtka zcela uzavřená

Jablonec nad Nisou - Od pondělí 28. května do čtvrtka 31. května bude kvůli pokládce asfaltu uzavřená Vrkoslavická ulice v Jablonci nad Nisou. Skončí tak rozsáhlá rekonstrukce, která včetně vybudování nové dešťové kanalizace proběhla vloni.   

„Ulice Vrkoslavická bude zcela uzavřená už od pondělního rána a až do čtvrtečního večera. Na objízdnou trasu bude také odkloněná pravidelná linka MHD včetně zastávek, a to ve stejném režimu jako při loňské stavbě,“ říká náměstek primátora Lukáš Pleticha s tím, že informace o umístění zastávek a odklonění trasy MHD je vyvěšená v autobusech.  

Stavební práce v ulici Vrkoslavická probíhaly loni od července do listopadu a město za ně zaplatilo 8,5 milionu korun. Po kompletní rekonstrukci včetně nové dešťové kanalizace je nyní Vrkoslavická širší a nově ji lemuje chodník se zábradlím. Pod komunikací je nová opěrná gabionová zeď. Příští týden dělníci položí ještě finální asfaltobetonový povrch.  „Hlavním důvodem, proč jsme s pokládkou čekali až na jarní sezonu, bylo zamezit případné trhliny či nerovnosti nového povrchu vozovky, které by mohly vzniknout přes zimní období,“ konstatuje Radka Poprová z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu. 

Havarijní stav Vrkoslavické ulice způsobily letní přívalové deště v roce 2013, které tehdy napáchaly hodně škod na komunikacích a chodnících v Jablonci nad Nisou. Vzhledem ke své poloze a návaznosti na Dobrou Vodu i Petřín je ulice poměrně frekventovaná, jezdí tu autobusy městské hromadné dopravy a hojně ji využívají chodci. Proto se město rozhodlo v okamžiku, kdy byl dostatek financí, přistoupit k rozšíření ulice, přistavění chodníku, opěrné zdi a vybudování chybějící dešťové kanalizace. Náklady na stavbu se vyšplhaly na 8,5 milionu korun včetně DPH.