Vy rozhodujete, my pomáháme – hlasujte pro naše projekty

Víte, jak zlepšit místo, ve kterém bydlíte? Zúčastněte se programu "Vy rozhodujete, my pomáháme", skrze který Tesco rozděluje 5 040 000 korun 270 organizacím po celém Česku, aby podpořilo projekty, které pomáhají místním komunitám.

Program společnosti TESCO STORES ČR, a.s. a Nadačního fondu Tesco poskytuje finanční podporu na realizaci veřejně prospěšných projektů. Jeho cílem je zlepšit kvalitu života v ČR a podpořit udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit.

Od 21. 1. do 17. 2. probíhá na pobočkách obchodů Tesco opět hlasování o podpoře lokálních projektů. Jsme moc rády, že i my se můžeme v několika z nich představit s našimi projekty a předem děkujeme za každý Váš hlas.

A kde nás můžete podpořit?

V Tesco Praha, ulici Novodvorská můžete hlasovat pro projekt Když maminka onemocní – knížku pro děti, jejímž cílem je citlivě obeznámit děti s onkologickým onemocněním maminky. Každá pátá žena v ČR by o své nemoci s dítětem nemluvila, třetina tvrdí, že by tomu stejně nerozuměly…Názor psychologů je ovšem jiný: pokud se v rodině komunikuje a sdílí, matka ani ostatní členové rodiny se v nemoci nebudou cítit osamělí.

V Tesco Olomouc, v Kafkově ulici vhozením žetonku podpoříte koupi reálného fantomu, modelu i s podpažní jamkou a klíční kostí, pro názorné ukázky samovyšetření prsou pro veřejnost. Naučit se samovyšetření a nebát se o nemoci mluvit, může zachránit třeba i váš život nebo život někoho z vašich blízkých.

V Tesco v Plzni, v ulici U Letiště svými žetonky zase pomůžete realizovat Víkendový pobyt pro maminky s dětmi a psycholožkou. Cílem pobytu pro pacientky je zlepšit kvalitu jejich života, konkrétně usnadnit komunikaci nemoci mezi pacientkou – matkou a dítětem. Kdy jim to říct? Jaký jazyk využít? Jak reagovat na případné negativní reakce, např. agrese či obviňování? Maminky mají tak i možnost mezi sebou sdílet zkušenosti o nemoci v bezpečném, neutrálním a příjemném prostředí.

http://www.mammahelp.cz