Výstava exotických orchidejí již po osmé ve skleníku Fata Morgana

Od 8. do 24. března bude v Botanické zahradě hl. m. Prahy probíhat jedna z nejoblíbenějších akcí – výstava orchidejí. Ta kromě zajímavých druhů představí i květinová aranžmá z těchto krásných květin a chybět nebude ani tradiční prodej orchidejí v zásobním skleníku. Po celou dobu výstavy bude mimořádně prodloužena otevírací doba skleníku do 20 hod a na víkendy je připraven bohatý program plný ukázek aranžování a zajímavých přednášek.   

„V letošním roce máme pro návštěvníky hned několik zajímavostí. Aranžmá ve skleníku jsme svěřili do rukou belgického aranžéra Benjamina Claessena, jehož firma aranžovala například Ples v Opeře. Dále prodloužíme oblíbené večerní prohlídky skleníku i po dobu výstavy a v neposlední řadě, návštěvníkům představíme mystický druh orchideje jménem Vanda, který může žít pouze ze vzduchu a jeho květy mají v přírodě neobvyklou modrou barvu,“ říká ředitelka Botanické zahrady hl. m. Prahy Věra Bidlová

Kromě zmíněných zajímavostí, mohou návštěvníci obdivovat orchideje, které vysadily známé osobnosti. V době výstavy pokvete například orchidej, kterou zasadila v roce 2010 hraběnka Mathylda Nostitzová. Jedná se o orchidej Lycaste skinneri a nachází se v chlazené části skleníku. 
 
Orchideje (8. 3. – 24. 3. 2013)
Skleník Fata Morgana
Otevřeno úterý až neděle od 9 do 20 hod
 
Večerní provázení v rámci výstavy orchidejí (8. 3. – 23. 3.)
Vždy v pátek a v sobotu od 20 hod
Rezervace nutná! Eva Vítová, tel.: 603 582 191